Kategorie

ABC florystyki

Wydawnictwo: Hortpress
Dostępność:
Wysyłka w 12 godzin
 • Autor: Anna Nizińska
 • Wydawca, rok wydania: Hortpress, 2008
 • Liczba stron : 326
 • Oprawa i wymiary: twarda, 170 x 245 mm
 • ISBN: 978-83-89211-19-4
 • egz.
  75,00 zł54,90 zł

  ABC FLORYSTYKI to rodzaj florystycznego ele­mentarza dla osób pragnących zawodowo lub ama­torsko związać swą działalność z tą dziedziną twórczości, gdzie „tworzywem" są rośliny. Wykonanie kompozycji z kwiatów, roślinna aranżacja wnętrza, zakomponowanie zieleni na balkonie, bukiet ślubny czy też kosz teatralny wymagają wiedzy i umiejęt­ności florystycznych. Ta książka uczy m.in. postępowania z materiałem roślinnym, zasad kompozycji i doboru barw, materiałoznawstwa roślinnego, histo­rii bukieciarstwa, podstaw botaniki i fizjologii roślin. Zapoznaje także czytelnika z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi aranżacji ślubnych, żałobnych i komunijnych, dekoracji świątecznych, sporządzania kompozycji i bukietów okolicznościowych z kwiatów ciętych oraz układów z roślin doniczkowych i balko­nowych. Czytelnik znajdzie tu zarówno pomysły na Walentynki, jak i na Święto Plonów. Właściciele kwia­ciarń uzyskają informacje dotyczące aranżacji wnę­trza sklepu z kwiatami, dekoracji witryny, a także organizacji sprzedaży roślin.

  Książka ta spełni swoje zadanie, jeśli zachęci do sięgania po inne wydawnictwa i prasę fachową z tej dziedziny, do doskonalenia swych umiejętności na różnego typu szkoleniach florystycznych oraz do od­wiedzania wystaw kwiatowych.

  Życzę sukcesów w pracy z kwiatami i doskonalenia warsztatu florystycznego oraz radości, jaką daje ta szczególna dziedzina twórczości

  Autorka

  Tytuł

  ABC florystyki

  Autor

  Anna Nizińska

  Wydawca

  Hortpress

  Rok wydania

  2008

  Liczba stron

  326

  Wymiary

  170 x 245 mm

  Okładka

  Twarda

  ISBN

  978-83-89211-19-4