Zarejestruj się | Moje konto   
  Pomoc  
  Kontakt  
 
 
Strona główna » Cięcie i szczepienie roślin » Szczepienie drzew i krzewów owocowych i ozdobnych Wyszukiwanie zaawansowane
 
   
Wybierz kategorię 
   
 
 
Bonsai
 
 
Grzyby
 
 
Iglaki
 
 
Owady
 
 
Zboża
 
 
  

   
Promocje 
   
 
Świat z końmi

Świat z końmi
Cena brutto: 
35.90 PLN
Stara cena: 88.00

Byliny ozdobne

Byliny ozdobne
Cena brutto: 
39.90 PLN
Stara cena: 49.90

Polski katalog odmian ziemniaka 2007

Polski katalog odmian ziemniaka 2007
Cena brutto: 
19.90 PLN
Stara cena: 63.00

Genetyka i podstawy hodowli zwierząt

Genetyka i podstawy hodowli zwierząt
Cena brutto: 
19.90 PLN
Stara cena: 28.00

Modelowanie 2D w programie AutoCAD 2006 PL. Podstawy

Modelowanie 2D w programie AutoCAD 2006 PL. Podstawy
Cena brutto: 
9.90 PLN
Stara cena: 20.00

 
  
   
Informacje

Nasze konta:

72114020040000320239495364


50102055581111151500300071

W tytule przelewu prosimy
podać numer zamówienia.

 
   
 
 
ID Nazwa Cena brutto
341 Szczepienie drzew i krzewów owocowych i ozdobnych 21.90 PLN

Dostępność:Wysyłka w 24 godziny

Producent: Delta

Tytuł Szczepienie drzew i

krzewów owocowych i

ozdobnych

Autor J. Prat, D. Retournard

Wydawca Delta

Liczba stron 304

Wymiary 245x166

Okładka twarda

ISBN 83-7175-128-1

Obejrzyj spis treści w pliku PDF

Szczepienie jest niezastąpionym sposobem wiernego rozmna­żania wielu gatunków drzew owocowych i ozdobnych. Ponadto pozwala zwiększyć odporność roślin na choroby lub szkodniki, przystosować do różnych rodzajów gleby, ulepszyć jakość owoców lub zwiększyć obfitość kwitnienia oraz przywrócić żywot­ność drzewom, które przestały plonować.

 

Autorzy omawiają szczegółowo sposoby szczepienia ponad 80 gatunków sadowniczych i ozdobnych, przy czym dokładne ry­sunki ilustrują każdy etap pracy. W ten sposób uprzystępniają ogrodnikom-amatorom techniki, które uważano za domenę fa­chowców.

 

 

Najnaturalniejszym sposobem reprodukcji roślin jest wysiew zebranych z nich nasion. Jednakże metoda generatywna zawodzi przy rozmnażaniu odmian botanicznych i uprawnych gatunku - uzyskane potomstwo powraca prawie zawsze do typu wyjściowego. Można też rozmnażać rośliny za pomocą sadzonek, odkładów lub podziału starszych okazów; te 3 metody wegetatywne pozwalają wiernie przekazać potomstwu wszystkie cechy i właściwości odmiany botanicznej lub uprawnej. Niestety, nie nadają się do zastosowania u wielu gatunków. Sadzonki niektórych z nich nie wydają korzeni lub ukorzeniają się w małym procencie. Rozmnażanie za pomocą odkładów wymaga przeznaczenia dużej powierzchni pod rośliny mateczne, a każda z nich wydaje ograniczoną liczbę młodych roślin. Przez podział można rozmnażać tylko gatunki o wieloletnich karpach lub rośliny bulwiaste, cebulowe i kłączowe. Ostatnio w rozmnażaniu roślin stosuje się na skalę przemysłową hodowlę in vitro niektórych gatunków, uzyskując wysoki współczynnik rozmnażania. W stadium badań znajduje się hodowla in vitro wielu innych gatunków. Polega ona na wysiewie nasion na sterylną pożywkę (np. nasion storczyków) lub na rozmnażaniu merystemów wierzchołkowych albo stożków wzrostu łodyg (mikrosadzonkowanie). Hodowla tkanek pozwala otrzymać rośliny wolne od patogenów, odznaczające się wszystkimi cechami i właściwościami rozmnażanego gatunku lub odmiany uprawnej. Wymaga dużych inwestycji (laboratoria, aseptyczne komory) i rygorystycznej kontroli, toteż jest niedostępna dla ogrodnika-amatora.

 

W przypadku roślin, których z wymienionych tu względów nie można rozmnażać z nasion, za pomocą sadzonek, odkładów lub dzielenia starszych okazów problem rozwiązuje szczepienie.

 

Jest to zabieg praco- i czasochłonny, toteż szkółkarze fachowcy ograniczeni względami ekonomicznymi zastępują go innymi sposobami rozmnażania, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Ogrodnik-amator znajduje się tu w sytuacji uprzywilejowanej - może korzystać swobodnie z całego arsenału metod szczepienia.

 

 

 

 

 Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

 
  
 
Wartość:
0
 PLN
Liczba produktów:  0
Przechowalnia
Liczba produktów:  0
   
Nowości 
   

  


   
Informacje

Serwis używa cookies Korzystając z AGROSWIAT wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką ciasteczek dostępną w naszym regulaminie.

 

Kontakt:

tel. 512 223 991

fax. 22 434 60 68

info@agroswiat.pl

 

Oferta podręczników


 Firmy ogrodnicze, uslugi ogrodnicze, ogrody

Ranking najpopularniejszych firm z branży ogrodniczej. Ogrody, oczka wodne, stawy, projektowanie ogrodów, ogrody zimowe, architekci, pielęgnacja ogrodów, aranżacja wnętrz zielenią. Usługi ogrodnicze. Spis firm ogrodniczych 
   
 

 |  Strona główna  |  Promocje  |  Nowości  |  O firmie  |  Regulamin  |  Aktualny stan koszyka  |  Pomoc  | 
oprogramowanie
sklepy internetowe
Sklepy internetowe