Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2020

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Wydawnictwo GAJ
  • Dostępność: Nakład wyczerpany
  • Autor: Magdalena Przybylak-Zdanowicz
  • Wydawca, rok wydania: Wydawnictwo Gaj, 2019
  • Liczba stron : 95
  • Oprawa i wymiary: miękka, 145 x 205 mm
  • ISBN: 1731-0520

Kalendarz księżycowy ułatwi siewy, uprawę gleby, zbiory, ochronę roślin w najlepszych terminach zgodnych z rytmami fazowymi Księżyca oraz zapewni zdrowie roślinom, zwierzętom

Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2020 zawiera jak co roku: dni najlepszych siewów, zbiorów, nasadzeń, najkorzystniejsze terminy prac w ogrodach, pasiekach, na polach, w stawach, porady i wskazówki dla ogrodników i rolników. Dla wędkarzy najlepsze dni brań ryb. Poza tym prognozy pogody na rok i każdy miesiąc - mimo anomalii pogodowych prognozy się sprawdzają, co wielu Czytelników potwierdza, prognozy urodzajów, przysłowia, receptury naturalnych i ekologicznych preparatów ogrodniczych. Recepty kuracji zielarskich, zdrowotnych na różne schorzenia.

Teraz w Kalendarzu Księżycowym jest więcej stron z poradami a także miejscem na notatki! 

 

Dlaczego warto sięgnąć po Ekologiczny Poradnik Księżycowy?

Gwarantuje wyższe plony

- ułatwia siewy, uprawę gleby, zbiory, ochronę roślin w najlepszych terminach zgodnych z rytmami fazowymi Księżyca.

Zapewnia zdrowie roślinom, zwierzętom

- rozwijają się ona harmonijnie, gdy prace uprawowe, hodowlane wykonuje się w zgodzie z odwiecznymi rytmami przyrody.

Potwierdza go wielowiekowa tradycja

- poradnik powstał głownie w oparciu o wielowiekową słowiańską i polską tradycję wykorzystywania w życiu, pracach ogrodniczych i gospodarskich oddziaływania rytmów Księżyca. Wiedza ta znana i wykorzystywana był już w starożytności. Także stosowali ja przed stuleciami tak wielcy myśliciele jak św. Albert Wielki, św. Hildegarda z Bingen, najsławniejsza zielarka i uzdrowicielka z XI wieku.

Porady z Ekologicznego Poradnika Księżycowego potwierdza nauka

- współczesne badania kosmobiologów i ekologów potwierdzają silny wpływ Księżyca, przede wszystkim faz pełni i nowiu na pogodę, rozwój roślin, zwierząt, całej przyrody, a także zdrowie i samopoczucie człowieka.

Przyda się w każdym domu

- zawiera liczne porady praktyczne możliwe do wykorzystania przez Panie domu, działkowców, ogrodników, rolników, wędkarzy, pszczelarzy, hobbystów, zwolenników upraw naturalnych, ekologicznego, bardziej zgodnego z naturą, stylu życia.

Ekologiczny Poradnik Księżycowy zawiera

... dni najlepszych siewów, zbiorów, nasadzeń, najkorzystniejsze terminy prac w ogrodach, pasiekach, na polach, w stawach. Dla wędkarzy najlepsze dni brań ryb. Poza tym prognozy pogody na rok i każdy miesiąc, prognozy urodzajów, przysłowia, receptury naturalnych preparatów ogrodniczych. Recepty kuracji zielarskich na różne schorzenia. Listy czytelników.