100 pytań o strączkowe

  • Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Rolnicze
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: praca zbiorowa
  • Wydawca, rok wydania: Polskie Wydawnictwo Rolnicze, 2018
  • Liczba stron : 74
  • Oprawa i wymiary: miękka, 235 x 170 mm
  • ISBN: 978-83-61078-94-4
  • egz.
  • 38,00 zł

Poradnik dotyczący uprawy  roślin strączkowych: soi, grochu, bobiku i łubinu

Rośliny strączkowe, fachowo nazywane bobowatymi grubonasiennymi, zdobywają coraz większą popularność. Ich zalety w postaci wiązania azotu atmosferycznego we współpracy z bakteriami brodawkowymi, pozostawiania wysokiej jakości stanowiska dla roślin następczych czy funkcji fitosanitarnej w wąskich płodozmianach zbożowych docenia coraz więcej rolników. Ich uprawa potrafi być jednak zawodna. Dokładne zatem poznanie tajników uprawy strączkowych pozwala na osiąganie zadowalających plonów w określonych warunkach. Aby przybliżyć technologię uprawy tej  grupy roślin, przygotowaliśmy to właśnie wydanie specjalne. Jest to publikacja wyjątkowa, bowiem wiedzę na temat roślin strączkowych przedstawiamy w niej na zasadzie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Podział na rozdziały pozwala na łatwą nawigację i odnalezienie interesującego zagadnienia, począwszy od wyboru stanowiska, odmiany, poprzez ochronę i zbiór.

Oddajemy w Państwa ręce publikację, której formuła pozwala łatwo i szybko znaleźć odpowiedź na najczęściej zadawane pytania dotyczące uprawy gatunków bobowatych grubonasiennych, potocznie nazywanych strączkowymi. Wszystkie niezbędne zagadnienia, począwszy od przygotowania stanowiska do zbioru zostały w niej omówione w formie pytań i wyczerpujących odpowiedzi.

Publikacja adresowana jest do osób zajmujących się lub planujących uprawę strączkowych.

Najnowsza publikacja redakcji „top agrar Polska” to kompendium wiedzy o roślinach strączkowych podanej w bardzo przystępnej formie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Książka została podzielona na rozdziały, co ułatwia nawigacje i odnalezienie interesującego zagadnienia. Poruszamy w niej tematykę od doboru stanowiska aż po zbiór najpopularniejszych w naszym kraju roślin strączkowych – grochu, bobiku łubinu oraz soi.

Publikacja „100 pytań o strączkowe” przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą dopiero zacząć uprawę tej grupy roślin oraz zarówno dla tych, którzy chcą ją doskonalić.

W treści:

Stanowisko

Uprawa

Nawożenie

Odmiany

Siew

Ochrona

Pielęgnacja

Zbiór