101 ćwiczeń na ujeżdżalni

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Galaktyka
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: Cherry Hill
  • Wydawca, rok wydania: Galaktyka, dodruk, 2016
  • Liczba stron : 224
  • Oprawa i wymiary: miękka, 210 x 280 mm
  • ISBN: 978-83-7579-057-3
  • egz.
  • 34,90 zł

Ćwiczenia- odpowiednie zarówno dla jeźdźców jeżdżących w stylu angielskim, jak i amatorów westernu- są ułożone według wzrastającego stopnia trudności, od prostych, podstawowych elementów, takich jak step i kłus roboczy, do bardziej zaawansowanych : „dwa kwadraty” i „lotna zmiana nogi w galopie”.

Jako instruktor i trener młodych zawodników i dorosłych jeźdźców amatorów zawsze poszukuję pomocnych materiałów. Dziękuję Ci, Cherry Hill, za twoje instruktorskie doświadczenie oraz wiedzę, wynikającą z prawdziwej miłości do koni! Bardzo trudno jest znaleźć osoby dobrze znające tematykę szkolenia koni. Autorka 101 ćwiczeń na ujeżdżalni doskonale zna i rozumie ten temat, ma też duże doświadczenie praktyczne, dzięki czemu jej książka pełna jest przemyślanych ćwiczeń.

Dla instruktorów jeździectwa pozycja ta jest spełnieniem marzeń. Dzięki niej planowanie codziennych treningów staje się niezwykle łatwe i przyjemne.

Jeźdźcy i trenerzy dyscypliny western znajdą tu mnóstwo ćwiczeń uelastyczniających i przygotowujących do zwrotów i zmian nogi w galopie. Amator ujeżdżenia ma w niej gotowy program treningu z przemyślanym, stopniującym trudności programem ćwiczeń. Jest to również idealna książka dla trenera koni. Zaprezentowane w niej ćwiczenia ułożone są od podstawowych do bardziej skomplikowanych. Towarzyszące im ilustracje są precyzyjne i przejrzyste. Styl Cherry Hill sprawia, że czytanie staje się przyjemnością. Każde ćwiczenie jest dokładnie objaśnione. Pojęcie dobrego jeźdźca jest uniwersalne, niezależne od uprawianej dyscypliny - jazda w stylu western, klasyczna, reining, ujeżdżenie, konkurencje typu hunter. Z książki tej skorzystać może każdy. Jest interdyscyplinarna. Mamy zatem doskonałą pozycję dla każdego, kto chce poprawić swoje umiejętności jeździeckie, jak również wyszkolenie swojego konia.

Ćwiczenia- odpowiednie zarówno dla jeźdźców jeżdżących w stylu angielskim, jak i amatorów westernu- są ułożone według wzrastającego stopnia trudności, od prostych, podstawowych elementów, takich jak step i kłus roboczy, do bardziej zaawansowanych : „dwa kwadraty” i „lotna zmiana nogi w galopie”. Cherry Hill prezentuje znane, klasyczne ćwiczenia obok własnych oryginalnych pomysłów, dając każdemu szeroki wybór użytecznych programów do pracy. Ksiązka ta jest także cennym podręcznikiem dla trenerów i instruktorów, szukających nowych metod nauczania.

Marzeniem każdego, kto pragnie doskonalić swoje umiejętności jeździeckie, jest praca z trenerem. Niewielu jednak stać na „osobistego trenera”, a i dostęp do trenerów- prawdziwych fachowców nie jest łatwy. Każdy potrzebujący pomocy w szkoleniu może jednak skorzystać z książek, które- wprawdzie nie w stu procentach- a w wielu sytuacjach mogą zastąpić trenera. Takimi książkami są podręczniki z serii 101 ćwiczeń. Maja Państwo w rekach kolejną, godną polecenia książkę z tej serii.

W. Mickunas

101 ćwiczeń na ujeżdżalni to doskonała książka dla jeźdźców, którzy chcą poprawić umiejętności swoje i swoich koni. Została napisana z myślą zarówno o tych, którzy uprawiają jeździectwo nazywane klasycznym, jak i o tych, którzy jeżdżą w stylu western. Podobnie jak pozostałe książki z serii 101 ćwiczeń, jest to propozycja przystępna, praktyczna i godna polecenia.

miesięcznik „Świat koni”

Przykładowe ćwiczenia:

galop zebrany,

długa i niska rama,

rozluźnienie,

koło i ustępowanie od łydki,

kłus- zatrzymanie –cofanie -stęp,

zygzak w ciągu,

długa serpentyna,

rollback,

spirala,

ósemka