5 minut konsultacji weterynaryjnej

 • Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
 • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
 • Autor: redakcja wydania polskiego: Michał Gajewski
 • Wydawca, rok wydania: Elsevier, 2020, wydanie 6
 • Liczba stron : 1697, dwa tomy
 • Oprawa i wymiary: twarda, 210 x 280 mm
 • ISBN: 978-83-66310-78-0
 • 339,90 zł

Praktyczny przegląd ponad 800 chorób i problemów klinicznych spotykanych u psów i kotów. Definicje, objawy, diagnostyka różnicowa, leczenie oraz informacje, które należy przekazać właścicielowi leczonego zwierzęcia.

Śledzenie postępów w dziedzinie weterynaryjnej medycyny wewnętrznej jest niezwykle trudne, zwłaszcza dla zapracowanego lekarza ogólnego. Bycie na bieżąco ze wszystkimi doniesieniami w czasopismach weterynaryjnych i jednoczesne praktykowanie medycyny jest rzeczą niemożliwą. Lekarze mogą być przytłoczeni licznymi wynikami i wnioskami z tysięcy badań przeprowadzonych przez specjalistów. Książka 5 minut konsultacji weterynaryjnej ma na celu wyposażenie zapracowanych lekarzy weterynarii i studentów medycyny weterynaryjnej w zwięzły, praktyczny przegląd prawie wszystkich chorób i problemów klinicznych spotykanych u psów i kotów. Opracowując ten podręcznik, chcieliśmy również dostarczyć czytelnikom aktualne informacje w wygodnym formacie. Położyliśmy nacisk na diagnostykę i leczenie chorób, z którymi lekarze weterynarii z dużym prawdopodobieństwem spotkają się w swojej praktyce.

W pełni zaktualizowane szóste wydanie książki 5 minut konsultacji weterynaryjnej to wyjątkowa pomoc dla praktykującego lekarza weterynarii na każdym poziomie doświadczenia klinicznego.

Alfabetyczny układ haseł, bardzo czytelny format prezentacji omawianych zagadnień oraz zwięzłość i przejrzystość tekstu ułatwiają szybkie odnalezienie poszukiwanych informacji bez konieczności czytania długich i skomplikowanych opisów chorób.

W książce przedstawiono ponad 800 jednostek chorobowych według tego samego schematu, uwzględniającego m.in.: definicję, objawy, diagnostykę różnicową, leczenie oraz informacje, które należy przekazać właścicielowi leczonego zwierzęcia.

Do powstania tego podręcznika przyczyniło się ponad 379 specjalistów weterynarii z całego świata, dzięki czemu każdy rozdział został napisany przez eksperta w danej dziedzinie.

Oprócz praktycznego przeglądu prawie wszystkich chorób i problemów klinicznych spotykanych u psów i kotów w książce m.in.

 • szczegółowy wykaz leków,
 • tabele toksykologiczne,
 • protokoły badań endokrynologicznych,
 • normy laboratoryjne,
 • tabele dotyczące leczenia bólu

 

Gdy studenci medycyny weterynaryjnej, praktykujący lekarze weterynarii i certyfikowani specjaliści wybrali pięć pierwszych wydań tej książki jako kompleksowe źródło informacji z zakresu medycyny psów i kotów, spełniło się nasze najskrytsze marzenie. Format podręcznika okazał się łatwy w użyciu i bardzo popularny wśród zapracowanych praktyków. Obecnie rozszerzyliśmy zakres książki oraz liczbę redaktorów konsultujących i autorów. Zwiększyliśmy również liczbę autorów spoza Ameryki Północnej, aby zapewnić najlepsze wskazówki, sprawdzające się w różnych rejonach świata. Wzrosła liczba poruszonych zagadnień, a każde z nich zostało zaktualizowane, aby zagwarantować czytelnikom najświeższe informacje, jakie tylko można ująć w podręczniku. W rozszerzonych załącznikach umieściliśmy bardziej użyteczne tabele, a wykaz leków obejmuje teraz więcej substancji, w tym preparaty nowe na rynku.

Oferta dobrych podręczników weterynaryjnej medycyny wewnętrznej jest dość szeroka. Wyjątkowa wartość niniejszej książki jako szybkiego źródła informacji wynika ze spójności prezentacji, liczby poruszonych zagadnień, zaangażowania dużej liczby ekspertów, a także terminowego przygotowania kolejnych wydań. Format każdego hasła jest identyczny, co ułatwia wyszukiwanie informacji i zapewnia pełne omówienie każdego problemu.

Jak wskazuje tytuł, jednym z celów tego podręcznika jest umożliwienie szybkiego dostępu do informacji. Dlatego też ułożyliśmy zagadnienia alfabetycznie, dzięki czemu większość tematów można odnaleźć bez korzystania ze skorowidza. Spis treści został przejrzyście zorganizowany z uwzględnieniem podziału na układy narządów. Ogromną ilość użytecznych informacji podsumowaliśmy na wykresach umieszczonych w Dodatkach. Obejmują one także obszerny i szczegółowy wykaz leków, tabele toksykologiczne, protokoły badań endokrynologicznych, normy laboratoryjne, nową tabelę klasyfikacji genetycznej padaczki, tabele dotyczące leczenia bólu oraz tabele konwersji.

Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni, że mogliśmy współpracować z wieloma ekspertami w dziedzinie weterynaryjnej medycyny wewnętrznej z całego świata. Do powstania tego podręcznika przyczyniło się ponad 300 specjalistów weterynarii, dzięki czemu każdy rozdział został napisany przez eksperta w danej dziedzinie. Zaangażowanie tak dużej grupy ekspertów pozwoliło nie tylko zamieścić tu informacje najwyższej jakości, ale także opublikować książkę bez opóźnień.

Szóste wydanie niniejszej książki stanowi ważne, aktualne źródło informacji medycznych w praktyce i edukacji klinicznej. Staraliśmy się, aby było ono wszechstronne, a jednocześnie praktyczne. Jeśli ten podręcznik pomoże czytelnikom szybko znajdować i wykorzystywać ważne w danej chwili informacje niezbędne w uprawianiu wysokiej jakości medycyny weterynaryjnej, nasze marzenia zostaną spełnione.

W treści:

Behawioryzm

Choroby zakaźne

Dermatologia

Endokrynologia

Gastroenterologia

Hematologia  i immunologia

Hepatologia

Kardiologia

Nefrologia i urologia

Neurologia

Okulistyka

Onkologia

Rozród

Stomatologia

Toksykologia

Układ oddechowy

Układ ruchu

Dodatki:

Wartości referencyjne w badaniach laboratoryjnych

Testowanie funkcji układu wewnątrzwydzielniczego

Przybliżone wartości prawidłowe podstawowych parametrów występujących u psów i kotów

Prawidłowe wartości elektrokardiogramu psów i kotów

Odtrutki i przydatne leki: metody leczenia

Zagrożenia zatruciem u zwierząt towarzyszących w domu i ogrodzie

Leczenie bólu

Słownik terminologii stosowanej w atakach drgawkowych i padaczkach

Spis leków

Tabele przeliczeniowe