Akcja renowacja

 • Dostępność: Wysyłka w 3 dni
 • Autor: Małgorzata Margas
 • Wydawca, rok wydania: Pracownia Dekudeku, 2019
 • Liczba stron : 145
 • Oprawa i wymiary: miękka, 210 x 270 mm
 • ISBN: 978-83-949265-0-2
 • egz.
 • 59,90 zł

Książka o odnawianiu i stylizacji mebli. Poradnik zawiera 25 projektów.

Myślisz, że odnawianie mebli nie jest dla Ciebie, a przedmioty ze strychu nadają się tylko do kosza? Że to zbyt trudne? Nieprawda! Zaufaj mi. Krok po kroku poprowadzę Cię przez kolejne etapy odnowienia mebla. Każdy etap jest dokładnie sfotografowany i opisany, wystarczy, że skorzystasz z moich wskazówek, a wszystko się uda! Zapewniam Cię, że poradzisz sobie z każdym projektem, a Twoje meble staną się piękne i niepowtarzalne.

Pokażę Ci:

 • jak zmienić zwykły stół czy komodę w wyjątkowy mebel,
 • jak niewielkim kosztem odmienić wygląd szafek kuchennych,
 • jak postarzyć mebel, aby nabrał szlachetnej patyny,
 • jak odnowić staroć, aby wyglądała jak prosto ze sklepu,
 • jak pomalować zasłony i poduszki w ulubiony wzór,
 • jakich farb, preparatów i narzędzi używać, aby renowacje przetrwały

 

Akcja Renowacja to pierwsza tego typu książka o odnawianiu mebli, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Projekty są oznaczone jako:

 • łatwe
 • średnio trudne
 • trudne

Jeśli nigdy nie miałeś pędzla w ręku i dopiero zaczynasz przygodę z odnawianiem mebli zacznij od projektów oznaczonych jako „łatwe". Są one omówieniem podstawowych technik, a na ich bazie możesz realizować bardziej skomplikowane pomysły. Nie przerażaj się określeniem „trudne" - z moimi wskazówkami szybko zapragniesz spróbować sił w tych właśnie projektach.

„Akcja renowacja” to książka o odnawianiu i stylizacji mebli, pokazująca w prosty i przystępny sposób jak zmienić wygląd mebli. Autorka krok po kroku prowadzi przez kolejne etapy odnawiania, każdy krok jest sfotografowany i opisany. W 25 projektach pokazuje jak zmienić zwykły stół czy szafkę w wyjątkowy mebel, jak niewielkim kosztem odmienić wygląd szafek kuchennych, a nawet jak pomalować zasłony i poduszki w ulubiony wzór. Ciekawe pomysły znajdą zarówno miłośnicy mebli postarzanych (techniki przecierek, chippy look, spękania), jak i stylu nowoczesnego (malowanie na gładko, ozdabianie przy pomocy szablonów, taśm malarskich). W rozdziale o materiałach opowiada jakich farb, preparatów i narzędzi używać, aby renowacje przetrwały lata. To książka dla wszystkich, którzy chcą mieć piękne i niebanalne meble lub nie chcą pozbywać się starych i zniszczonych, ale nie wiedzą jak je odnowić.

 

Wyobraź sobie taką sytuację - poważna kobieta po pięćdziesiątce rzuca stałą pracę, by założyć własną firmę odnawiającą meble, chociaż nigdy nie prowadziła biznesu, a meble odnawiała tylko dla rodziny i znajomych. Powiecie, że to szaleństwo, ale ja podjęłam takie wyzwanie. Wiedziałam, że jeśli nie zrobię tego teraz, nie zrobię już nigdy, a moje marzenia pozostaną tylko marzeniami. Rzuciłam się więc na głęboką wodę i... udało się.

Ale po kolei. Jak to się zaczęło? Skąd taki właśnie pomysł? Zawsze interesowałam się rękodziełem, robiłam na drutach, haftowałam, a kiedy poznałam decoupage - wpadłam już po same uszy. W tym czasie pracowałam w piśmie wnętrzarskim, więc tematyka mebli i designu nie była mi obca. I tak powoli dojrzewała we mnie potrzeba, aby przekuć swoje zainteresowania w sposób na życie. Podeszłam do sprawy dosyć metodycznie - zaczęłam poszerzać swoją wiedzę o renowacji mebli, przeszłam szkolenia z zakresu prowadzenia firmy, uzyskałam dotację. Nie wchodząc w szczegóły - wszystko szczęśliwie poszło po mojej myśli. Obecnie zajmuję się odnawianiem mebli, prowadzę warsztaty (na których dzielę się swoją wiedzą i wieloletnią praktyką), sprzedaję farby kredowe. W ciągu ostatnich kilku lat ozdobiłam setki najróżniejszych przedmiotów, nadając nowy charakter przede wszystkim pomieszczeniom, w których się znajdują. Jakby tego było mi mało, postanowiłam napisać książkę, którą trzymasz właśnie w ręku. Jej treść to owoc wielu lat moich prób, zmagań, doświadczeń i pracy. A przede wszystkim pasji, która bez reszty mnie pochłonęła! Kto wie, może i Ty się nią zarazisz...

Moja książka Akcja renowacja to zarówno kompendium wiedzy o restaurowaniu i zdobieniu mebli, jak i zbiór inspiracji. Ale to nie znaczy, że nie możesz wprowadzić w nie własnych modyfikacji!

Wybór 25 projektów, spośród setek przeprowadzonych przeze mnie „meblowych rewolucji", nie należał do najłatwiejszych. Wybierałam tak, aby każdy z nich nauczył Cię czegoś nowego. Niezależnie od tego, ile masz lat, korzystając z moich wskazówek odnowisz niejeden mebel.

Cieszę się, że mogłam pomóc! Pomalujmy razem świat.

Spis treści

MALOWANIE NA GŁADKO

Patyczak

Szafka retro

Komoda ombre

Szafa z rowerem

Kuchnia Marty

Szafki ze strzałami

Loftowy stolik

Taboret ombre

Stół abstrakcja

Malowane poszewki

Szafka z mandalą

Zasłona jak z koronki

Szafka rtv

Meble ogrodowe

POSTARZANIE

Szafka nocna

Walizka na nogach

Dębowe łóżko

Komoda i róże

Lawendowa toaletka

Konsolka chippy look

Romantyczny fotel

Gazetownik

Stolik jak z desek

Toaletka art deco

Pałacowa rama

Farby kredowe

Farby Yintage

Farby Yersante

Farby metaliczne

Preparaty

Woski

Pędzle i narzędzia

Pędzle

Inne narzędzia