Amatorska uprawa warzyw i owoców

  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: Marek Weczerek
  • Wydawca, rok wydania: Marek Weczerek, 2023
  • Liczba stron : 250
  • Oprawa i wymiary: miękka, 165 x 225 mm
  • ISBN: 978-83-67334-43-3
  • 89,00 zł

Książka o uprawie warzyw i nie tylko...

Tutaj kupujesz od autora, masz możliwość uzyskania indywidualnej dedykacji lub sam autograf. Napisz tylko o tym w wiadomości przy zamówieniu.

Książka o uprawie warzyw i owoców, opisująca uprawę większości popularnych warzyw i owoców, w tym drzew i krzewów owocowych.

W książce zostały poruszone i omówione m.in tematy:

 

1. Podstawy ogrodnictwa - agrotechnika (z wieloma podrozdziałami).

2. Trudności i problemy napotkane w ogrodzie (m.in. popularne choroby i szkodniki występujące w ogrodzie).

3. Sad - sadzenie i pielęgnacja (drzewa owocowe)

4. Krzewy owocowe (m.in. truskawka, borówka amerykańska, malina....)

5. Uprawa warzyw (opisana od początku do końca: warunki uprawy, siew, sadzenie, pielęgnacja, przycinanie, nawożenie, choroby, szkodniki, inne cenne uwagi i informacje jak wartości zdrowotne, przechowywanie itp.) 

 

Książka ta ma wyjątkowy charakter ponieważ ma charakter przewodnika, bardzo łatwo odszukać w niej interesujący temat poprzez intuicyjny spis treści nawiązujący do każdego rozdziału w formie pisanej jak i poprzez zastosowane kolory i znaczniki.

Przedmowa

Żyjemy w czasach, gdy wszystko możemy kupić w sklepie, na bazarze czy przez Internet. Dostępność towarów i usług stała się tak łatwa, że często rezygnujemy z samodzielnego przygotowywania jedzenia w domu, zastępując go gotowymi produktami czy stołując się poza domem. Podobna sytuacja ma miejsce w pozyskiwaniu żywności. Oczywiście nie wszyscy mają odpowiednie warunki, mieszkając w dużych miastach, ale część osób mieszka w domach z kawałkiem ziemi lub w mniejszych miastach i miasteczkach, gdzie istnieje możliwość posiadania skrawka ziemi, m.in. w ramach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Trzeba tylko zmienić myślenie. Wystarczy trochę chęci, by samodzielnie rozpocząć przygodę z pozyskiwaniem żywności - warzyw i owoców, w sposób dużo bardziej zdrowy i ekologiczny, niż ten przemysłowy na skalę masową. Potrzebna jest też przynajmniej elementarna wiedza z zakresu upraw i tu ją znajdziesz.

W tej książce omawiam wszystkie tematy związane z rozpoczęciem przygody z uprawianiem warzyw i owoców w sposób amatorski, ale poparty fachową wiedzą. Postaram się jak najprościej wyjaśnić poszczególne tematy. Omawiając uprawę, będę zaczynał od początku, czyli od wyboru nasion i siewu, poprzez pielęgnację, aż do zbiorów. Mam nadzieję, że ta książka zachęci Cię do uprawiania warzyw i owoców, ale także pomoże Ci poradzić sobie z najczęściej występującymi problemami. Jeśli uznasz, że książka ta spełnia Twoje oczekiwania, poleć ją, proszę, innym, aby jeszcze więcej osób mogło zarazić się ogrodniczą pasją.

Marek Weczerek