Fizjoterapia i masaż psów

  • Wydawnictwo: Galaktyka
  • Dostępność: Towar chwilowo niedostępny
  • Autor: Julia Robertson, Andrew Mead
  • Wydawca, rok wydania: Galaktyka, 2017
  • Liczba stron : 216
  • Oprawa i wymiary: miękka, 165 x 240 mm
  • ISBN: 978-83-7579-581-3

Fizjoterapia i masaż psów przedstawia rehabilitację w nowoczesnym ujęciu i szczegółowo opisuje poszczególne metody z uwzględnieniem technik manualnych. W książce opisano zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii psa, opatrując je przejrzystymi planszami i ilustracjami.

Wraz z rozwojem fizjoterapii zarówno w medycynie ludzkiej, jak i weterynaryjnej obserwuje się coraz większą rolę technik manualnych w procesie usprawniania pacjentów. Fizjoterapia i masaż psów przedstawia rehabilitację w nowoczesnym ujęciu i szczegółowo opisuje poszczególne metody z uwzględnieniem technik manualnych. W książce opisano zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii psa, opatrując je przejrzystymi planszami i ilustracjami. Przedstawiono także informacje o biomechanice popularnych sportów kynologicznych, zaprezentowano liczne ćwiczenia rehabilitacyjne oraz omówiono przygotowanie do wysiłku fizycznego i odpowiednie wyciszenie zwierzęcia po jego zakończeniu. Opisano również wybrane jednostki chorobowe oraz plany postępowania zoofizjoterapeutycznego.

Dzięki tej książce dowiesz się:
- jak wspomóc leczenie, wykorzystując masaże, odpowiednie programy terapeutyczne i właściwie dobrane plany ćwiczeń;
- jak przebiega rozwój układ ruchu psa i jak pracują jego mięśnie;
- jak właściwie przygotować zwierzę do startów w zawodach sportowych;
- które techniki rehabilitacyjne przynoszą najlepsze efekty;
- jak diagnozować choroby i patologie wpływające na pracę układu ruchu psów.

Fizjoterapia i masaż psów to bardzo wartościowy podręcznik, który z pewnością znajdzie swoje miejsce w bibliotekach doświadczonych praktyków czy osób rozpoczynających kształcenie z zakresu rehabilitacji zwierząt, a także miłośników sportów kynologicznych.

Małgorzata Kizerwetter

zoofizjoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Animal Active, dyrektor Studium Fizjoterapii Zwierząt, prezes Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów

fragment Wstępu:

W przeciwieństwie do ludzi, którzy zostali uwarunkowani tak, by z różnych powodów odrzucać dotyk, wiele zwierząt jest świadomych jego znaczenia w zmniejszaniu bolesności mięśni. Lepiej od nas orientują się, czego ich ciało potrzebuje, by poczuły ulgę. Jest więc obowiązkiem opiekunów wiedzieć, jaki jest stan zdrowia ich psów, a także rozumieć funkcjonowanie ich układu mięśniowego. W ten sposób wzmocni się również relacja między człowiekiem a psem.
Julia Robertson i Andy Mead