Fizjoterapia psów i kotów. Rehabilitacja i zwalczanie bólu

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Galaktyka
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: B. Bockstahler, D. Levine, D. Millis
  • Wydawca, rok wydania: Galaktyka, 2016
  • Liczba stron : 288 + płyta DVD
  • Oprawa i wymiary: twarda, 165 x 240 mm
  • ISBN: 978-83-7579-563-9
  • egz.
  • 109,90 zł

Fizjoterapia psów i kotów to praktyczny podręcznik przedstawiający metody i sposoby rehabilitacji zwierząt w przypadkach chorób neurologicznych i ortopedycznych. Treść książki wzbogacono prawie 400 zdjęciami, ilustrującymi poszczególne etapy terapii i rodzaje ćwiczeń. Całość uzupełnia płyta z filmami szkoleniowymi.

Głównym celem przyświeciającym powstaniu tej książki było zaopatrzenie lekarzy weterynarii, zoofizjoterapeutów i studentów medycyny weterynaryjnej w wartościowy przewodnik, który stanowiłby punkt odniesienia w codziennej opiece nad pacjentami. Przedstawiliśmy przejrzyste streszczenia metod fizjoterapeutycznych oraz wyjaśnienia mechanizmów ich działania i możliwości wykorzystania  w zachowawczym leczeniu bólu. Przykładowe protokoły postępowania w przypadku często występujących chorób znajdują się w drugiej części książki. Do książki dołączona jest płyta DVD.

Od kilku dekad rehabilitacja odgrywa coraz większą rolę w programie kompleksowego postępowania z weterynaryjnymi pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi i geriatrycznymi oraz kontuzjowanymi sportowcami. Korzyści ze stosowania fizjoterapii u zwierząt towarzyszących potwierdzają liczne ośrodki rehabilitacji, co przyczynia się do szerzenia wiedzy na jej temat.

Autorzy, uznani klinicyści oraz prekursorzy w dziedzinie rehabilitacji weterynaryjnej, w przystępny i obrazowy sposób przedstawili metody fizjoterapeutyczne, wyjaśniając mechanizm ich działania, wskazania i przeciwwskazania do ich stosowania oraz metodykę wykonania w przypadku pacjentów leczonych zachowawczo i operacyjnie.

Książka zawiera także przykładowe algorytmy postępowania w wybranych, najczęściej spotykanych jednostkach chorobowych, które pozwalają na ustalenie planu postępowania fizjoterapeutycznego w konkretnych przypadkach.

Fizjoterapia psów i kotów. Rehabilitacja i zwalczanie bólu jest niezbędną pozycją zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają studia z zakresu rehabilitacji weterynaryjnej, jak i dla doświadczonych klinicystów, którzy poszukują punktu odniesienia przy opracowywaniu protokołów postępowania z zakresu zoofizjoterapii.

Dzięki tej książce:

- opracujesz indywidualny i optymalny plan fizjoterapii dla każdego pacjenta w oparciu o przedstawione protokoły postępowania;

- skrócisz czas rekonwalescencji psów i kotów po zabiegach operacyjnych;

- szybko i skutecznie wspomożesz leczenie pacjentów z ostrym lub przewlekłym bólem;

- rozwiniesz swoją wiedzę i umiejętności, korzystając z filmów instruktażowych zamieszczonych na płycie DVD.

W treści

Wprowadzenie do fizjoterapii małych zwierząt

Podstawowe założenia fizjoterapii

Patofizjologia bólu

Badanie pacjenta na potrzeby fizjoterapii

Fizjoterapia – co i jak

Wskazania. Klasyfikacja zgodnie z lokalizacją

Finansowe aspekty fizjoterapii