Florystyka dla początkujących

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: EGROS
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: Justyna Krulczuk
  • Wydawca, rok wydania: Egros, 2021
  • Liczba stron : 84
  • Oprawa i wymiary: miękka, 145 x 205 mm
  • ISBN: 978-83-65925-03-9
  • szt.
  • 34,90 zł

Florystyka dla początkujących pomoże Ci nie tylko rozpocząć swoją przygodę ze światem kwiatów, ale i poszerzyć zdobyte dotąd informacje. Zawarta w książce wiedza ułatwi przygotowanie do egzaminów zawodowych, pomoże odpowiednio przygotować się do otwarcia własnej działalności gospodarczej, czy wyjaśni zagadnienia związane z ochroną roślin. W książce m.in.: historia florystyki, akcesoria, elementy botaniki, techniki florystyczne, elementy kompozycji, teoria barw, najpopularniejsze rośliny stosowane we florystyce, przykłady pytań egzaminacyjnych. Całość uzupełnia materiał ilustracyjny.

 

Książkę tę napisałam z myślą o początkujących florystach, a właściwie o osobach, które pragną ten zawód, a często również pasję, wykonywać. Jeśli lubicie kwiaty, a ich widok sprawia Wam przyjemność, zapewne nie raz zadawaliście sobie pytanie czy jesteście w stanie wykonać kompozycje, jakie można dostrzec w witrynach kwiaciarni, na pokazach florystycznych i w programach o tej tematyce. Mimo że ze światem roślin miałam do czynienia już od najmłodszych lat, zrobienie chociażby bukietu ślubnego było dla mnie czystą abstrakcją. Różnorodność stylów, mnogość kwiatów oraz sztuka urzeczywistnienia pomysłu z perspektywy laika wydawała się czymś niedoścignionym. Jednak postanowiłam zaryzykować i pokonać swoje lęki. Dzięki temu możecie czytać teraz len poradnik. Książkę polecam wszystkim początkującym florystom. Prawdopodobnie gdybym na starcie do mojej kwiatowej przygody wiedziała to, o czym napisałam, uniknęłabym wielu błędów. Korzystajcie z tej wiedzy!

Justyna Krulczuk

 

Spis treści

Od Autorki       

Trochę historii florystyki

Akcesoria

Elementy botaniki

Popularne choroby i szkodniki roślin

Pestycydy

Jak zostać florystą

Teoria barw

Techniki florystyczne

Elementy kompozycji

Najpopularniejsze gatunki roślin na bukiety suche

Najpopularniejsze gatunki roślin na bukiety mokre

Wiązanki i kompozycje okolicznościowe

Florystyka ślubna

Florystyka żałobna

Dekoracje świąteczne

Przykłady pytań egzaminacyjnych

Gdzie szukać informacji o florystyce?   

Giełdy kwiatowe w Polsce        

Słowniczek polsko-angielski

 

Justyna Krulczuk autorka poradników ogrodniczych. Na co dzień doradca w szkółce krzewów. Swoją przygodę ze światem roślin zdobywała od najmłodszych lat w rodzinnym gospodarstwie rolnym. Pragnąc zrozumieć otaczający nas świat, ciągle poszerza swoją wiedzę na temat piękna natury.