Hotele dla owadów. 30 projektów do samodzielnego wykonania

  • Wydawnictwo: Multico
  • Dostępność: Nakład wyczerpany
  • Autor: Melanie von Orlow
  • Wydawca, rok wydania: Multico, 2014
  • Liczba stron : 96
  • Oprawa i wymiary: miękka, 160 x 220 mm
  • ISBN: 978-83-7763-278-9

Książka Hotele dla owadów prezentuje 30 projektów owadzich hoteli odpowiednich na balkon w mieście lub na taras, do ogródka przy domu czy naturalnego ogrodu.

Dlaczego warto zbudować hotel dla owadów?
Owady to główni zapylacze i bez nich rośliny nie będą dawać plonów. Budowa hoteli dla owadów przyczyni się do ochrony dziko żyjących owadów zapylających, które masowo wymierają w wyniku chemizacji rolnictwa, zmian klimatycznych, chorób oraz niszczenia ich siedlisk.

Zbudowanie hotelu dla owadów to właściwie nic trudnego, ale czy zostanie on zamieszkany? Z tej książki dowiesz się, czego tak naprawdę potrzebują dzikie pszczoły i inne owady, które mogą bezpiecznie zamieszkać w pobliżu człowieka.
Od hotelu w wiaderku (gotowy w godzinę!) po romantyczny gościniec – znajdziesz tu 30 projektów owadzich hoteli odpowiednich na balkon w mieście lub na taras, do ogródka przy domu czy naturalnego ogrodu.
Profesjonalnie wykonane hotele, ustawione w odpowiednich miejscach lęgowych na pewno zostaną zasiedlone przez owady, dając satysfakcję z działań podjętych dla ochrony przyrody. Pozwolą też obserwować skryte życie dzikich owadów zapylających.
Czytelny opis sposobu wykonania krok po kroku, spis materiałów, dokładne wymiary potrzebnych elementów i poglądowy rysunek gwarantują sukces budowniczego.

Autorka dr Melanie von Orlow, ur. 1970, studiowała biochemię i biologię na Uniwersytecie w Berlinie. Pracuje jako niezależny biolog, przygotowując ekspertyzy, łowiąc roje pszczół, doradzając w wypadku problemów z osiedlaniem się pszczół i os. Zajmuje się także promocją akcji osiedlania pszczół i os, prowadzi szkolenia, wykłady i warsztaty, przekazując praktyczną wiedzę na ten temat doradcom i osobom osiedlającym owady.

Spis treści
To działa!
Hotele dla samotników
DZIKIE PSZCZOŁY I OSY SAMOTNICE
Hotele dla dużych rodzin
TRZMIELE I SZERSZENIE
Hotele dla pożytecznych owadów
BIEDRONKI, ZŁOTOOKI I INNE
Indeks

Tytuł

Hotele dla owadów. 30 projektów do samodzielnego wykonania

Autor

Melanie von Orlow

Wydawca

Multico

Rok wydania

2014

Liczba stron

96

Wymiary

160 x 220 mm

Okładka

miękka

ISBN

978-83-7763-278-9