Jak to ugryźć? Czyli pies w domu

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Viridia
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: Magdalena Łęczycka
  • Wydawca, rok wydania: Hortpress, 2018
  • Liczba stron : 72
  • Oprawa i wymiary: miękka, 145 x 205 mm
  • ISBN: 978-83-65782-44-1
  • egz.
  • 9,90 zł

Szukasz sposobów, jak zmienić zachowanie swojego psa? Stop! Właśnie je znalazłeś! Poradnik Jak to ugryźć? Czyli pies w domu powstał z myślą o psach oraz ich opiekunach, którzy mimo wspólnego życia pod jednym dachem nie mogą osiągnąć porozumienia. Proponuje proste rozwiązania typowych problemów z psem w formie krótkich planów treningowych, warsztatów oraz kursów wideo. Nauczy cię rozumieć psa, przewidywać jego zachowania, a złe nawyki zastąpić dobrymi.
Z książki dowiesz się, co zrobić, gdy: 1) pies nie umie sam zostawać w domu, 2) szczeka np. na dźwięk domofonu i kroków na klatce, 3) brudzi w domu (niezależnie, ile ma lat), 4) nadmiernie się ekscytuje przy wizycie gości (drapie, skacze, liże w locie), 5) nie umie przebywać z dziećmi, a spodziewasz się dziecka, 6) boi się huków, grzmotów czy sylwestrowych wystrzałów, 7) broni swych zasobów (kanapy, jedzenia czy ukradzionego ci przedmiotu). Dodatkowo znajdziesz tu treningi na co dzień przydatne w życiu z psem: reagowanie na imię, odsyłanie na legowisko, wracanie na wołanie, komendy: „Nie”, „Koniec”, „Równaj” czy chodzenie na luźnej smyczy (przydatne zwłaszcza na spacerach z wózkiem zakupowym czy dziecięcym). Odnajdziesz tu też pomysły na treningi posłuszeństwa oraz zabawy na zdobywanie pokarmu, które pomagają zająć psa, gdy nie chcesz, by był w pobliżu.
Poradnik ilustrują zdjęcia Ewy Leśniewskiej, fotografa zwierzęcego. Są tu komentarze lekarza weterynarii oraz innych trenerów psów, a także 10 filmów instruktażowych, na których autorka – Magdalena Łęczycka – krok po kroku pokazuje poszczególne plany treningowe i wyjaśnia, jak pracować z psem.
Kto napisał tę książkę? Magda to zootechnik, behawiorysta zwierzęcy, trener psów, instruktor i zawodnik obedience (wicemistrz Polski w sportowym posłuszeństwie z Zuko w 2015). Jest założycielką szkoły Animag oraz Klubu Sportowego „Team Spirit”, autorką bloga o sportowym szkoleniu psów Obi Blog, trenerem prowadzącym kursy online dla właścicieli psów . Magda pomaga ludziom zrozumieć ich psy, uczy, jak efektywnie je wychowywać. Codzienność z psem zna bardzo dobrze. Jest opiekunem między innymi Zuko i Weia, które zgodnie żyją ze sobą oraz z całą rodziną Magdy pod jednym dachem, w tym z maleńką córką Magdy – Marceliną.
Książka powstawała przez dziewięć miesięcy – jest silnie wizualna i skomponowana z troską o wygodę czytelnika. Nie ma w niej teorii – to zbiór prosto wyjaśnionych rozwiązań, planów treningowych oraz sprytnych pomysłów, dzięki którym twoje życie z psem wreszcie stanie się wygodne.

Spis treści

Jak to ugryźć?

Bolesna samotność

Głośny pies

Brudzenie w domu

Wizyta gości

Rodzina się powiększa
Pies a huki, grzmoty i wystrzały

Konflikt o zasoby

Dodatkowe plany treningowe

Odsyłanie na legowisko           

Wracanie na wołanie

Komendy: „Nie", „Koniec", „Równaj"

„Luźna smycz"

Trening posłuszeństwa (czyli jak zmęczyć psa)

Zabawy na zdobywanie pokarmu

Wideowarsztaty

Jak skupić na sobie psa przed zadaniem?

Jak odsyłać psa na miejsce oraz nauczyć go pozostawania na legowisku?

Jak wprowadzić klatkę krok po kroku?

Jak wyciszyć emocje psa podczas wizyty gości?

Jak nauczyć psa komendy „Nie"?

Jak nauczyć psa komendy „Koniec"?

Jak nauczyć psa komendy „Równaj"?

Jak bandażować psie ciało?

Jak zrobić matę węchową?

Przykłady zadań ze zdobywaniem jedzenia

Filmy instruktażowe zawarte w poradniku moż­na obejrzeć za pomocą smartfonów i funkcji ska­nowania kodów QR lub w Internecie.