Geriatria psów i kotów

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: Salvador Cervantes Sala
  • Wydawca, rok wydania: Edra, 2017
  • Liczba stron : 320
  • Oprawa i wymiary: miękka, 170 x 240 mm
  • ISBN: 978-83-65835-14-7
  • egz.
  • 122,90 zł

Przewodnik po różnego rodzaju stanach patologicznych, na które mogą cierpieć starsze zwierzęta

Ta nadzwyczaj praktyczna książka stanowi szybki i użyteczny przewodnik po różnego rodzaju stanach patologicznych, na które mogą cierpieć starsze zwierzęta. Podręcznik ten, opisujący codzienną pracę większości klinik weterynaryjnych, ukierunkuje w postawieniu rozpoznania, jak również w doborze leczenia tej szczególnej ze względu na wiek grupy pacjentów bez konieczności sięgania do bardziej obszernej literatury. Schematy i tabele, które są w nim zawarte, ułatwiają odnalezienie informacji poszukiwanych w razie wątpliwości podczas wizyty. Prosta forma tej książki nie oznacza jednak, że tematy nie zostały zgłębione – należy docenić dokonany przez autora przegląd literatury, który potwierdza, iż zawarte w tym podręczniku informacje są pełne i aktualne.

Atutem książki jest bez wątpienia jej nastawienie na medycynę geriatryczną, jako że w większości podręczników weterynaryjnych opisy podobnych przypadków można odnaleźć jedynie w ogólnych rozdziałach dotyczących konkretnych chorób i ten szczególny przedział wiekowy nie jest w nich wyodrębniony.

Dzięki postępowi we wszystkich dziedzinach medycyny weterynaryjnej małych zwierząt podczas wizyt można zaobserwować obecnie wzrost liczby psów i kotów w wieku, w którym uznaje się je za pacjentów geriatrycznych. Ich właściciele domagają się lepiej dostosowanego do ich potrzeb podejścia i leczenia. Proszą o inny rodzaj opieki ze względu na to, że żyją ze swoimi zwierzętami już wiele lat i są z nimi bardzo związani. W wielu przypadkach czują obowiązek moralny wyczerpania wszelkich możliwych kroków, zanim podejmą najtrudniejsze decyzje dotyczące życia swojego psa czy kota.

Ocena pacjenta w starszym wieku wymaga od klinicystów zwrócenia uwagi nie tylko na objawy, z powodu których właściciel zgłasza się na wizytę, ale również na cały zbiór możliwych ukrytych zmian patologicznych, które zmuszają nas do podjęcia odpowiednich decyzji i rozpoczęcia właściwego leczenia. Takie przypadki sprawiają, że lekarze aktualizują schematy diagnostyczne i włączają do diagnostyki różnicowej wiele chorób, których zwykle nie obserwuje się u pacjentów w innym wieku.

W treści:

Geriatria małych zwierząt

Żywienie pacjentów geriatrycznych

Leczenie pacjentów geriatrycznych

Znieczulenie pacjentów geriatrycznych

Wzbogacanie środowiska psów i kotów

Ból przewlekły i choroba zwyrodnieniowa stawów

Problemy stomatologiczne u pacjentów geriatrycznych

Przewlekła niewydolność nerek

Choroby wątroby u pacjentów geriatrycznych

Choroby układu rozrodczego u pacjentów geriatrycznych

Choroby układu krążenia u pacjentów geriatrycznych

Najczęstsze choroby neurologiczne u pacjentów geriatrycznych

Plany zdrowia dla zwierząt geriatrycznych