Księga zdrowia psa i kota. Zintegrowana opieka i żywienie

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Galaktyka
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: Gary Richter
  • Wydawca, rok wydania: Galaktyka, 2018
  • Liczba stron : 321
  • Oprawa i wymiary: miękka, 195 x 250 mm
  • ISBN: 978-83-7579-671-1
  • egz.
  • 44,90 zł

Bardzo się cieszę, że są lekarze weterynarii o holistycznym podejściu do chorego zwierzęcia, i mam nadzieję, że dzięki tej książce będzie ich więcej. Podzielam przekonanie dr. Richtera co do ogromnego znaczenia diety. Od lat tłumaczę, że im bardziej naturalne posiłki serwujemy naszym podopiecznym, tym rzadziej musimy umawiać wizytę w gabinecie weterynaryjnym. Zachęcam, by nie tylko lekarze zagłębili się w lekturze Księgi zdrowia psa i kota.

DOROTA SUMIŃSKA

Doktor Gary Richter, lekarz weterynarii z wieloletnim doświadczeniem, dzieli się wiedzą o najczęstszych chorobach psów i kotów, proponując praktyczne sposoby rozwiązywania licznych problemów. Jest zwolennikiem zintegrowanej opieki medycznej oraz holistycznego podejścia do pacjenta, które często różni się od konwencjonalnych standardów. Niejednokrotnie prowokuje, rekomendując mało popularne metody terapeutyczne. Ta przystępnie napisana książka będzie doskonałym przewodnikiem dla właścicieli zwierząt, którzy odnajdą tu wskazówki, jak na co dzień troszczyć się o zdrowie i dobre samopoczucie czworonożnego przyjaciela. Znajdą też podpowiedzi, na co zwrócić uwagę, podejmując decyzje dotyczące postępowania diagnostyczno-leczniczego. Lekarze oraz studenci medycyny weterynaryjnej również zaczerpną z Księgi zdrowia psa i kota wiele przydatnych informacji.

LEK. WET. JACEK SZULC

Doktor Gary Richter pomaga właścicielom psów i kotów oddzielić fakty od mitów i odnaleźć drogę w gąszczu różnych metod leczniczych. Rekomenduje te, które naprawdę działają, prezentując wieloaspektowe podejście do utrzymywania i przywracania zdrowia, zwane zintegrowaną opieką medyczną. Wyjaśnia wszystkie opisywane terapie i podaje szczegółowe plany zintegrowane­go leczenia powszechnych chorób, takich jak alergie, choroby skóry, cukrzyca, choroby serca czy nowotwory.

Odżywianie jest fundamentem dobrego zdrowia psów i kotów. Doktor Richter porządkuje informacje dotyczące karm dla zwierząt, uczy, jakie produkty komercyjne powinniśmy wybierać i jak przygotowywać posiłki w domu. Tłumaczy także, w jaki sposób żywność i suplementy mogą wpływać na procesy biologiczne, np. na działanie układu odpornościowego.

 

„Dr Gary Richter podarował nam niezwykłą książkę, która gromadzi najlepsze informacje dotyczące opieki nad naszymi psami i kotami. Pomaga nam zrozumieć, jak przebiegają procesy leczenia u zwierząt i przedstawia konwencjonalne oraz komplementarne metody ich wspomagania".

- DR GLADYS MCGAREY WSPÓŁZAŁOŻYCIELKA AMERYKAŃSKIEGO STOWARZYSZENIA

MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ, POWSZECHNIE ZNANA JAKO MATKA MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ

„Tę książkę o medycynie zintegrowanej trzeba przeczytać. Przedstawia praktyczne podejście do diagnostyki i leczenia wielu zwierzęcych schorzeń. Jest po prostu znakomita".

- LEK. WET. W. JEAN DODDS

ZAŁOŻYCIELKA HEMOPET l HEMOLIFE DIAGNOSTICS, ZDOBYWCZYNI NAGRODY ROKU PRZYZNAWANEJ PRZEZ AMERYKAŃSKIE STOWARZYSZENIE HOLISTYCZNEJ MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ

„Praca dr. Gary'ego Richtera zmotywowała mnie do stworzenia 50 holistycznych przepisów zawartych w tej książce. Pełnowartościowe odżywianie i medycyna weterynaryjna potrafią czynić cuda".

- SUSAN LAUTEN, MGR ŻYWIENIA l DIETETYKI ZWIERZĄT ORAZ DR NAUK BIOMEDYCZNYCH

„Księga zdrowia psa i kota dr. Gary'ego Richtera to wspaniała książka. Zawiera doskonałe informacje na temat holistycznego podejścia do medycznej opieki nad psami i kotami. Polecam ją wszystkim opiekunom, którzy pragną, by ich zwierzęta wiodły długie i szczęśliwe życie".

- DR WET. HUISHENG XIE ZAŁOŻYCIEL l DZIEKAN INSTYTUTU CHI TRADYCYJNEJ CHIŃSKIEJ MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ

W treści

ODŻYWIANIE JEST PODSTAWA ZDROWIA

Dlaczego odżywianie ma znaczenie?

Podstawowe wymagania żywieniowe psów i kotów

Odżywianie

Zrozumienie przepisów prawnych

Składniki i przygotowanie pożywienia

Poradnik komponowania zbilansowanej diety dla zwierząt. Cała prawda o suplementach

MEDYCYNA ZINTEGROWANA: UTRZYMYWANIE l PRZYWRACANIE ZDROWIA

Coś więcej niż tylko żywienie

Medycyna komplementarna i alternatywna

Marihuana lecznicza

Technika a medycyna holistyczna

NAJCZĘSTSZE CHOROBY, ICH PRZYCZYNY l ZINTEGROWANE LECZENIE MEDYCZNE

Alergie i problemy skórne

Choroba zwyrodnieniowa stawów / zapalenie stawów

Twardy kamień do zgryzienia

Przewlekłe choroby układu pokarmowego

Choroby trzustki

Cukrzyca

Choroby serca

Choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego

Choroby nerek

Nowotwory

Choroby tarczycy

Choroby nadnerczy

Choroby autoimmunologiczne