Rośliny do każdego ogrodu

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Agencja Promocji Zieleni
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: praca zbiorowa
  • Wydawca, rok wydania: Agencja Promocji Zieleni, 2014
  • Liczba stron : 206
  • Oprawa i wymiary: miękka, 165 x 235 mm
  • ISBN: 978-83-836695-8-5
  • egz.
  • 26,90 zł

Katalog roślin ogrodowych zawiera opisy najbardziej wartościowych roślin do ogrodu zilustrowane pięknymi zdjęciami i graficznymi informacjami

„Rośliny do każdego ogrodu” –  to nowa pozycja firmowana przez Związek Szkółkarzy Polskich  skierowana do amatorów i  hobbystów, a szczególnie do  rozpoczynających przygodę z ogrodem.  Dobór roślin i informacje o nich przygotowali polscy specjaliści i praktycy. Zwięzłe i konkretne opisy zilustrowane są pięknymi zdjęciami i graficznymi informacjami.  W wyborze odpowiednich gatunków i odmian do ogrodowych kompozycji pomocne są przykłady zastosowania oraz tabele. Dodatkowym atutem są porady doświadczonych ogrodników dotyczące pielęgnacji.

Rośliny do każdego ogrodu to:

- 333 OGRODOWE PEWNIAKI – polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich

- sprawdzone i dostępne w Polsce

- inne ciekawe zamienniki

- polskie nazwy i ich łacińskie odpowiedniki

- graficzne informacje o wielkości i najbardziej dekoracyjnych cechach

- praktyczne  rady dotyczące pielęgnacji

- pomoc w ochronie ogrodu przed chorobami i szkodnikami

- pomysły na zastosowanie

- przykładowe kompozycje

- wskazania projektowe

Związek Szkółkarzy Polskich zrzesza wiodące polskie szkółki drzew, krzewów, pnączy i bylin, rzetelnych, dysponujących  doświadczeniem i bogatą roślinną wiedzą, producentów wysokiej jakości, różnorodnego asortymentowo materiału roślinnego. Zamysłem naszym było przedstawienie w wydawnictwie „Rośliny do każdego ogrodu” najbardziej wartościowych roślin z tysięcy dostępnych na rynku, które zaspokoją oczekiwania początkujących i doświadczonych miłośników ogrodów. Opisując 333 taksonów wiodących chcemy pomóc Państwu w doborze właściwych roślin do zielonych zakątków i warunków, z jakimi mamy tam do czynienia.

Wszystkie rośliny opisane w książce są produkowane w szkółkach należących do Związku Szkółkarzy Polskich i można je kupić w centrach ogrodniczych. Znajdują się wśród nich zarówno stare, sprawdzone odmiany jak i bardzo dobrze zapowiadające się nowości.

Są tu gatunki i odmiany powszechnie stosowane, pewne w każdych niemal warunkach, jaki mające większe wymagania, ale w takich przypadkach jest to zaznaczone w opisie. Informacje o roślinach zostały uzupełnione o Dobre Rady, które dotyczą najczęściej pielęgnacji roślin i decydują o ich kondycji i osiągnięciu zamierzonego efektu. W wielu przypadkach podane również zostały nazwy roślin, które są na tyle podobne  do opisanych, że śmiało mogą je zastąpić, co z pewnością ułatwi zakupy. Niektóre natomiast rośliny przedstawiliśmy w formie opisu grupy ze względu na bogactwo i różnorodność odmian, które mają podobny charakter wzrostu, wymagania i cechy dekoracyjne.

Dodatkową, bardzo praktyczną informacją o roślinie jest rysunek przedstawiający jej sylwetkę po 10 lub 30 latach zestawionej z postacią człowieka, co daje wyobrażenie o docelowych rozmiarach rośliny i jej pokroju.

Katalog jest owocem pracy wielu osób. Ich praktyczna i rzetelna wiedza oparta na wieloletnim doświadczeniu pozwoliła na przygotowanie tak wyjątkowego wydawnictwa.

Tytuł

Rośliny do każdego ogrodu

Autor

praca zbiorowa

Wydawca

Agencja Promocji Zieleni

Rok wydania

2014

Liczba stron

206

Wymiary

165 x 235 mm

Okładka

miękka

ISBN

978-83-836695-8-5