Układanie kwiatów Kompozycje na każdą okazję

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: RM
  • Dostępność: Nakład wyczerpany
  • Autor: Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło
  • Wydawca, rok wydania: RM, 2012
  • Liczba stron : 72
  • Oprawa i wymiary: miękka, 205 x 260 mm
  • ISBN: 978-83-7773-009-6

Książka krok po kroku pokazuje jak zrobić niecodzienną ozdobę z kwiatów.

Urzekające prostotą i surowością kompozycje z kalii, wyszukane bukiety z hiacyntów, pływające gerbery, suche gałązki drzew połączone z orchideami – te niezwykłe aranżacje florystyczne mogą być wspaniałą dekoracją wnętrza, ozdobą świątecznego stołu lub niebanalnym prezentem.

Autorka krok po kroku pokazuje, jak ułożyć romantyczny wachlarz z róż i goździków, jak zrobić paterę z jesiennymi owocami i kwiatami oraz tort składający się z drobnych chryzantem. Przy odrobinie wyobraźni z eustomy i cukierków może powstać słodki bukiet na Dzień Matki, z wiosennych kwiatów – świecznik, a z gwiazdy betlejemskiej i bombek niecodzienna ozdoba wigilijnego stołu.
Do wykonania aranżacji autorka wykorzystuje m.in. starą ramę obrazu, wydmuszki jaj, serwetnik, kolorowy papier i szklane naczynia. Przedstawione przez nią projekty są tak opracowane, by każdy mógł choć na chwilę stać się profesjonalnym florystą.
Feeria barw, kuszące zapachy, bogactwo kształtów i stylów – to wszystko można uzyskać, tworząc niepowtarzalne kompozycje z kwiatów.

Drodzy Czytelnicy!

Trzymacie w dłoniach kolejną pozycję mojego autorstwa. Tym razem książkę tę kieruję przede wszystkim do osób, które lubią otaczać się niewielkimi, ale jakże urokliwymi kompozycjami z kwiatów. W poradniku tym znajdziecie między innymi gotowe propozycje i Inspiracje dotyczące tworzenia niezwykłych dekoracji florystycznych, które wprowadzą wyjątkowy klimat podczas przyjęcia, świątecznego obiadu, uroczystej kolacji lub po prostu będą miłym upominkiem. Przyciemnione światło, zapach kwiatów l blask świec, niby nic wielkiego, a jednak dzięki takim drobiazgom każde spotkanie może przemienić się w magiczną chwilę. Wariacja barw kwiatów... Połączenie zapachów... To wszystko umieszczone w... no właśnie, czy kwiaty muszą być umieszczone tylko w wazonie? Otóż nie. W tej książce starałam się pokazać, że można stworzyć piękne kompozycje, używając do tego niewielu kwiatów i często banalnych przedmiotów, które mamy pod ręką. Suche gałązki drzew, stara rama po obrazie, wydmuszki jaj czy serwetnik przy odrobinie wyobraźni mogą stać się świetnym materiałem do ułożenia niezwykłych dekoracji kwiatowych. Jeśli dodamy do tego celofan, mech, ziarna zbóż lub inne detale, gwarantuję, że każdy będzie zadowolony z uzyskanego przez siebie efektu.

Kilka chwil na przygotowanie kompozycji i już możemy cieszyć się oryginalną, pachnącą ozdobą. Mam nadzieję, że zaprezentowane w książce pomysły skłonią wielu miłośników kwiatów do częstszego korzystania z dobrodziejstw natury, które otaczają nas na każdym kroku. Dekorujmy więc nasze domy i cieszmy nasze zmysły tym, co piękne!

Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło