Architektura krajobrazu część 7

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Hortpress (Viridia)
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: praca zbiorowa
  • Wydawca, rok wydania: Hortpress, 2018
  • Liczba stron : 392
  • Oprawa i wymiary: miękka, 165 x 235 mm
  • ISBN: 978-83-65782-45-8
  • egz.
  • 56,90 zł

Architektura krajobrazu cz. 7. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja elementów roślinnych

Architektura krajobrazu jest dziedziną nauki związaną z kształtowaniem przestrze­ni życia człowieka za pomocą roślinności, elementów wodnych i architektonicznych z uwzględnieniem wielu czynników, które składają się na charakter otaczającego krajobra­zu. Kształtowanie krajobrazu powinno uwzględniać plastyczny dobór wszystkich użytych elementów. Niewątpliwie najważniejszą rolę w kształtowaniu kompozycji w architekturze krajobrazu odgrywają elementy roślinne. Siódma część podręcznika Architektura krajo­brazu, poświęcona projektowaniu, urządzaniu i pielęgnacji elementów roślinnych, po­może Warn w opanowaniu umiejętności doboru, kompozycji i pielęgnacji roślin w kon­kretnych założeniach ogrodowych. Dowiecie się m.in. jak postępować przy zakładaniu trawnika, rabaty bylinowej czy ogrodu skalnego, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przystępując do projektu koncepcyjnego i jakie są jego kolejne etapy.

W podręczniku nie mogło zabraknąć tematów związanych z dekoracjami roślinnymi, które towarzyszą nam w życiu codziennym. Układanie kwiatów traktowane jest dzisiaj jako forma sztuki, w której tworzywem jest najczęściej żywy materiał roślinny. Jednak aby przygotować atrakcyjną aranżację roślinną, nie wystarczą zasady postępowania z mate­riałem roślinnym i znajomość roślin stosowanych we florystyce (części 4. i 5. Architektury krajobrazu. Rośliny ozdobne). Trzeba również poznać teoretyczne podstawy, wskazówki i techniki układania kompozycji kwiatowych, a także stosowane materiały pomocnicze oraz narzędzia.

 

Część 7. podręcznika Architektura krajobrazu obejmuje treści w zakresie kwalifikacji: R.21. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu i R.22. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury, w tym materiał pomocny w opanowaniu umiejętności doboru, kompozycji i pielęgnacji roślin w konkretnych założeniach ogrodowych. Uczeń dowie się m.in. jak postępować przy zakładaniu trawnika, rabaty bylinowej czy ogrodu skalnego, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przystępując do projektu koncepcyjnego i jakie są jego kolejne etapy.

 

W treści:

Kształtowanie kompozycji przestrzennych w architekturze krajobrazu za pomocą roślinności

Zasady kompozycji elementów roślinnych w architekturze krajobrazu

Projektowanie nasadzeń z udziałem roślin drzewiastych

Zakładanie i pielęgnacja trawników

Projektowanie, zakładanie i pielęgnacja elementów roślinnych

Dekoracje roślinne