Choroby i szkodniki pomidora w polu i pod osłonami

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Plantpress
  • Dostępność: Nakład wyczerpany
  • Autor: B. Nawrocka, J. Robak, Cz. Ślusarski, W. Macias
  • Wydawca, rok wydania: Plantpress, 2006
  • Liczba stron : 77
  • Oprawa i wymiary: miękka, 150 x 210 mm
  • ISBN: 83-85982-51-5

Opis chorób i szkodników pomidorów, pospolitych w uprawach pomidorów, jak i zu­pełnie nowych,opisom chorób i szkodników towarzyszą liczne zdjęcia.

Jednym z ważniejszych czynników decydujących o uzyskaniu satysfakcjonu­jących pod względem jakości i wielkości plonów jest ochrona roślin prowa­dzona nowoczesnymi metodami. Efektywność i ekonomiczność zabiegów ochronnych uzależniona jest od wczesnego wykrycia szkodnika czy choroby, prawidłowego zdiagnozowania sprawcy, wyboru właściwej metody i terminu zwalczania, wreszcie przeprowadzenia zabiegu najskuteczniejszymi prepara­tami, w optymalnych dawkach, zwracając jednocześnie uwagę na panujące warunki klimatyczne.

W sposób prosty i wyczerpujący staraliśmy się opisać jak najwięcej chorób i szkodników — zarówno tych pospolitych w uprawach pomidorów, jak i zu­pełnie nowych, z którymi — ze względu na ocieplanie się klimatu — mogą zetknąć się ogrodnicy. W celu ułatwienia diagnostyki, obszernym opisom szkodliwych organizmów, towarzyszą liczne, barwne fotografie. Prezentujemy także zalecenia dotyczące profilaktyki i metody zwalczania poszczególnych organizmów, uwzględniając kilka najskuteczniejszych środków ochrony roślin lub grup chemicznych preparatów zarejestrowanych do ochrony pomidorów polowych i pod osłonami. Ponieważ wciąż rejestrowane są nowe fungicydy i zoocydy namawiamy, aby na bieżąco śledzili Państwo aktualne programy ochrony warzyw publikowane w periodykach ogrodniczych.

Mamy nadzieję, że książka ta będzie przydatna ogrodnikom, pracownikom ośrodków doradztwa rolniczego, inspekcji ochrony roślin, studentom uczelni rolniczych, uczniom szkół ogrodniczych oraz działkowiczom.

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie dotyczące niniejszej publikacji.

SPIS TREŚCI

Choroby bakteryjne 6

Choroby grzybowe  12

Choroby wirusowe  38

Roślina pasożytnicza  46

Szkodniki  47

Skorowidz polskich nazw chorób 76

Skorowidz polskich nazw szkodników 76

Skorowidz łacińskich nazw sprawców chorób 76

Skorowidz łacińskich nazw szkodników 77

Skorowidz angielskich nazw chorób 77

Skorowidz angielskich nazw szkodników 77

Tytuł

Choroby i szkodniki pomidora w polu i pod osłonami

Autor

B. Nawrocka, J. Robak, Cz. Ślusarski, W. Macias

Wydawca

Plantpress

Rok wydania

2006

Liczba stron

77

Wymiary

150 x 210mm

Okładka

miękka

ISBN

83-85982-51-5