Choroby krzewów owocowych

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Plantpress
  • Dostępność: Nakład wyczerpany
  • Autor: Anna Bielenin, Beata Meszka
  • Wydawca, rok wydania: Plantpress, 2009
  • Liczba stron : 129
  • Oprawa i wymiary: miękka, 145 x 205 mm
  • ISBN: 978-83-61438-04-5

Książka zawiera opisy czynników sprawczych, zmian chorobowych, metod zapobiegania i zwalczania chorób drzew owocowych. Liczne zdjęcia pomogą w diagnozie chorób.

Uprawa krzewów owocowych jest w Polsce powszechną dziedziną produkcji ogrodniczej. W Europie zajmujemy pod tym względem główne miejsca. Polskie owoce jagodowe i młode rośliny są poszukiwane na światowych rynkach. Taką pozycję zawdzięczamy naszym ogrod­nikom, którzy wyspecjalizowali się już w prowadzeniu tych upraw.

Wszystkim Sadownikom-profesjonalistom, którzy chcą pogłębić lub uzupełnić wiedzę o tym, jak zabezpieczać uprawiane rośliny przed groźnymi chorobami zmniejszającymi plon oddajemy do rąk tę książkę. Stanowi ona uzupełnienie wydanej uprzednio przez naszą firmę publikacji na temat szkodników żerujących na krzewach owocowych. Jest to także dosko­nałe narzędzie pracy dla inspektorów Ochrony Roślin i Nasiennictwa, oraz dla doradców pomagających sadownikom.

„Choroby krzewów owocowych" będą z pewnością bardzo przydatne także tym ogrod­nikom, którzy chcą spróbować swoich sił zakładając nowe plantacje upraw krzewów owo­cowych oraz amatorom.

„Choroby krzewów owocowych" to doskonały podręcznik dla studentów i uczniów szkół ogrodniczych.     

Książka ta zawiera ogrom wiedzy o powszechnych w Polsce lub mogących wystąpić chorobach — opisy czynników sprawczych, zmian chorobowych, metod zapobiegania i zwalczania. Liczne barwne fotografie w niej zamieszczone pomogą w postawieniu trafnej diagnozy.

Spis treści

Przedmowa

Choroby truskawki

Choroby maliny i jeżyny

Choroby porzeczki agrestu

Choroby borówki i żurawiny

Choroby winorośli

Choroby leszczyny

Skorowidze nazw chorób

Tytuł

Choroby krzewów owocowych

Autor

Anna Bielenin, Beata Meszka

Wydawca

Plantpress

Rok wydania

2009

Liczba stron

129

Wymiary

145 x 205 mm

Okładka

miękka

ISBN

978-83-61438-04-5