Okiem psa

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: PWRiL
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: John Fisher
  • Wydawca, rok wydania: PWRiL, 2015, wydanie poprawione i uzupełnione
  • Liczba stron : 220
  • Oprawa i wymiary: miękka, 125 x 195 mm
  • ISBN: 973-83-0901094-4
  • egz.
  • 28,00 zł

Ten poradnik psiej psychologii pomoże zrozumieć sposób myślenia psów oraz ich system wartości. Kiedy dowiemy się dlaczego pies postępuje tak, a nie inaczej, w jaki sposób uczy się i nabywa doświadczenia, wtedy dopiero nasze relacje z czworonożnym towarzyszem będą harmonijne i w pełni satysfakcjonujące.

Książka ta powstała po to, aby pomóc w zrozumieniu, jakim jest pies w rzeczywistości. Kiedy poznamy psi sposób myślenia i system wartości, kiedy dowiemy się dlaczego pies postępuje tak, a nie inaczej, w jaki sposób uczy się i nabywa doświadczenia, wtedy dopiero nasze relacje z czworonożnym towarzyszem będą harmonijne i w pełni satysfakcjonujące.

Nowe wydanie – poprawione i uzupełnione.

Książka składa się z trzech części.

Pierwsza objaśnia typowe zachowania psów i to, co je powoduje.

Druga część jest poświęcona najczęstszym problemom wychowawczyni i sposobom, w jaki można je rozwiązać.

I wreszcie część trzecia, to podstawowy poradnik dla wszystkich, którzy chcą uniknąć błędów w wychowaniu swego problematycznego pupila.

Jako właściciel, instruktor, wystawca i sędzia kynologiczny znam wszystkie blaski i cienie pracy z tak zwanymi „trudnymi" czworonogami. Wiem także, że podstawą rozwiązania problemów jest zrozumienie, co te problemy w istocie powoduje. Dopiero wtedy, kiedy pojmiemy w jaki sposób pies myśli, będziemy mogli skutecznie nauczyć go prawidłowego reagowania na nasze komendy, co jednak nie sprawi, że przyswoi on sobie nasz system wartości. Aby nasze postępowanie było odpowiednie, musimy postarać się widzieć rzeczy tak, jak je widzi pies... Jednym słowem, trzeba zacząć myśleć tak jak on...

Spis treści

Wprowadzenie

Część I Kim jest pies?

Pochodzenie psa

Jak rozwija się psi umysł

Pies w ludzkiej rodzinie

Jak pies się uczy

Sztuka pozytywnego wzmocnienia

Sztuka negatywnego wzmocnienia

Część II Pozytywne podejście do problemów behawioralnych

Szkoleniowe problemy właścicieli

Problemy ze stresem

Problemy z dietą

Problemy z dietą - fakty

Uboczne skutki leczenia

Problemy z treningiem - dla trenerów

Problemy z hierarchią stada

Problemy z agresją

Problemy z lękiem separacyjnym

Zabawy z psem

Część III Rozwiązywanie problemów od A do Z

Dodatki

Dodatek A: Statystyka przypadków

Dodatek B: Stowarzyszenie Doradców Behawioralnych dla Zwierząt Domowych

Oryginalny i bestsellerowy przewodnik psiej psychologii pomoże Ci zrozumieć twojego psa.     

Klasyczna analiza psiego umysłu pióra Johna Fishera to obowiązkowa lektura dla wszystkich właścicieli psów, którzy chcą wiedzieć, co się dzieje w psiej głowie. Za pomocą przykładów z praktyki autora ta fantastyczna książka daje możliwość dogłębnego zrozumienia psiej psychologii i tłumaczy, jak przedstawia się świat widziany oczami psa.

W latach 80. i 90. XX wieku John Fisher zrewolucjonizował system szkolenia psów, najpierw w Anglii, a następnie w USA. Swoim autoironicznym stylem i z poczuciem humoru uczy on nas „myśleć jak pies”. Fisher był także jednym z członków założycieli Association of Pet Behaviour Counsellors – Stowarzyszenia Doradców do spraw Zachowań Zwierząt Domowych.

Dokładnie zaktualizowana przez behawiorystkę psów Pam Mackinnon książka „Okiem psa” kieruje pionierskie podejście Johna w stronę nowych pokoleń. Dzięki przeczytaniu tej książki zrozumiecie, jak wasz zwierzak myśli  i będziecie cieszyć się z posiadania szczęśliwego i posłusznego towarzysza.

Prawdziwy pionier psiej terapii behawioralnej, John Fisher był prekursorem nowego sposobu rozumienia psów i pozytywnych metod szkolenia oraz wychowania ich.

Gwen Bailey, autorka książki „The Perfect Puppy” („Idealne szczenię”)

Okiem psa to dziedzictwo mojego mentora. Głoszone przez Johna ideały łagodnego, życzliwego i skutecznego zarazem szkolenia zdały próbę czasu. Obowiązkowa lektura dla miłośników psów na całym świecie.

Sarah Whitehead, autorka książki
„Clever dog: The secrets Your Dog Wants You to Know”
(„Bystry pies: sekrety, które wasz pies chciałby wam powierzyć”)