Technologia produkcji wina

  • Wydawnictwo: PWRiL
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: Yair Margalit
  • Wydawca, rok wydania: PWRiL, 2014
  • Liczba stron : 241
  • Oprawa i wymiary: miękka, 165 x 235 mm
  • ISBN: 978-83-09-01158-3
  • egz.
  • 63,90 zł

Publikacja kładzie nacisk na praktyczne aspekty produkcji. Podzielona została na rozdziały uszeregowane zgodnie z kolejnością operacji i procesów przeprowadzanych w winiarni, począwszy od przygotowań do zbioru po butelkowanie.

Książka przedstawia aktualny stan wiedzy odzwierciedlający postęp technologiczny w dziedzinie winiarstwa, który nastąpił w ciągu ostatniej dekady. Zawiera ona obszerne rozdziały na temat fermentacji, maceracji, kwasów i związków fenolowych znajdujących się w winie, zastosowania beczek dębowych  oraz kontroli jakości.  

Publikacja kładzie nacisk na praktyczne aspekty produkcji. Podzielona została na rozdziały uszeregowane zgodnie z kolejnością operacji i procesów przeprowadzanych w winiarni, począwszy od przygotowań do zbioru po butelkowanie. Dzięki temu stanowi niezastąpioną pomoc podczas produkcji wina.

Jest to kontynuacja cieszącego się dużą popularnością podręcznika pt. „Winery Technology and Operations, A Handbook for Small Wineries” opublikowanego w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy w 1990 r. oraz pracy pt. „Concepts in Wine Chemistry”, której pierwsze amerykańskie wydanie ukazało się w 1997 r. i zostało niedawno uaktualnione. Obydwie pozycje zaliczane są do literatury specjalistycznej i uniwersyteckiej na całym świecie.

Yair Margalit ma tytuł doktora w dziedzinie fizykochemii i wieloletnie doświadczenie w zakresie badań naukowych oraz nauczania. Jest właścicielem niewielkiej rodzinnej winnicy i prowadzi wykłady dotyczące produkcji winiarskiej i zagadnień chemicznych związanych z winiarstwem w izraelskim Instytucie Technologii.

Jest również konsultantem w licznych winnicach na całym świecie.

 

W treści:

Przed zbiorem

Zbiór

Fermentacja

Zabiegi prowadzone w piwnicy winiarskiej

Dojrzewanie w beczkach

IVI. Butelkowanie

VII. Zagadnienia ogólne

Ocena wina

Tytuł

Technologia produkcji wina

Autor

Yair Margalit

Wydawca

PWRiL

Rok wydania

2014

Liczba stron

241

Wymiary

165 x 235 mm

Okładka

miękka

ISBN

978-83-09-01158-3