Podstawy architektury krajobrazu część 1

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Hortpress (Viridia)
  • Dostępność: Nakład wyczerpany
  • Autor: E. Gadomska, K. Gańko, M. Garczarczyk, K. Zinowiec-Cieplik
  • Wydawca, rok wydania: Hortpress, 2004
  • Liczba stron : 152
  • Oprawa i wymiary: miękka, 155 x 215 mm
  • ISBN: 83-89211-91-2

Pomoc w opanowaniu istotnych w architekturze krajobrazu umiejętności warsztatowych, związanych z wykorzystaniem różnych technik plastycznych i zasad kompozycji

 

 

 

Podstawy architektury krajobrazu część 1 nie będą już nigdy więcej wydawane.

Podręcznik został zaktualizowany oraz uzupełniony o nowe wiadomości i jest obecnie dostępny w nowej odsłonie - Architektura krajobrazu część 1 (numer MEN 1.44.31/2018) oraz Architektura krajobrazu część 2 (numer MEN 7/2017).

 

Pierwsze wydanie „Podstaw architektury krajobrazu" jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie społeczne ładem przestrzennym i dbałością o otoczenie. Z myślą o tych, którym środowisko życia człowieka leży na sercu i chcieliby mieć wpływ na sposób kształtowania krajobrazu, powstał nowy program nauczania i podręcznik, który właśnie oddajemy do rąk uczniów i nauczycieli szkół kształcących w zawodzie technika architektury krajobrazu. Ze względu na obszerny zakres materiału podręcznik zostanie opracowany w trzech częściach i kolejno obejmuje zagadnienia związane z:

CZĘŚĆ I - warsztatem pracy;

CZĘŚĆ II - wpływem człowieka na krajobraz, historią sztuki ogrodowej oraz rewaloryzacją i konserwacją krajobrazu ogrodowego;

CZĘŚĆ III - współczesnymi tendencjami w kształtowaniu krajobrazu i jego charakterystycznymi elementami.

Informacje zawarte w pierwszej części podręcznika pomogą w opanowa­niu istotnych w pracy zawodowej umiejętności warsztatowych, związanych z wykorzystaniem różnych technik plastycznych i zasad kompozycji. Jeden z rozdziałów dotyczy szczególnie interesującej i aktualnej problematyki, znaj­dującej coraz szersze zastosowanie w praktyce, tj. możliwości wykorzystania techniki komputerowej.