Szkodniki krzewów owocowych

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Plantpress
  • Dostępność: Wysyłka w 12 godzin
  • Autor: Barbara Łabanowska
  • Wydawca, rok wydania: Plantpress, 2013
  • Liczba stron : 200
  • Oprawa i wymiary: miękka, 145 x 205 mm
  • ISBN: 978-83-61438-68-7
  • egz.
  • 34,90 zł

Książka ta zawiera ogrom wiedzy o szkodnikach krzewów owocowych, opisy ze zdjęciami szkodników, uszkodzeń, metod zapobiegania i zwalczania szkodników ułatwią diagnozę.

Uprawa krzewów owocowych jest w Polsce powszechną dziedziną produkcji ogrodniczej. W Europie zajmujemy pod tym względem główne miejsca. Polskie owoce jagodowe i młode rośliny są poszukiwane na światowych rynkach.
Wszystkim Sadownikom-Profesjonalistom, którzy chcą pogłębić lub uzupełnić wiedzę o tym, jak zabezpieczać uprawiane rośliny przed groźnymi szkodnikami zmniejszającymi plon oddajemy do rąk tę książkę. Stanowi ona uzupełnienie wydanej przed laty przez naszą firmę publikacji. Sporo się zmieniło od tamtego czasu. Wraz ze swobodnym handlem materiałem roślinnym dotarły do naszego kraju szkodniki, których w poprzednim wieku nie notowano. Zmie­niły się preferencje pokarmowe oraz zagrożenie ze strony niektórych szkod­ników występujących u nas od dawna. Obserwacje nieustannie prowadzone przez Autorów pozwoliły na uaktualnienie poprzednich zaleceń dotyczących profilaktyki i ochrony. Rozwój uprawy borówki wysokiej czy aronii sprawił, że i na tych roślinach, uważanych jeszcze w ubiegłym wieku za wolne od szkod­ników, rozwinęła się fauna zagrażająca wzrostowi krzewów i ich plonowaniu. Istnieje także wielkie niebezpieczeństwo migracji na nasze uprawy szkodników ekspansywnych, a już stwierdzanych w krajach sąsiednich. O tych wszystkich niebezpieczeństwach (znanych i mało znanych) oraz metodach zapobiegania ich wystąpieniu i zwalczania w oparciu o zasady integrowanej ochrony traktuje obecne wydanie bogato ilustrowane. Liczne zdjęcia wykonane przez autorów uzupełniły także ilustracje uzyskane od zagranicznych badaczy zajmujących się ochroną borówki wysokiej, za co bardzo dziękujemy.

„Szkodniki krzewów owocowych" to doskonałe narzędzie pracy dla: Sadowników-Profesjonalistów, inspektorów Ochrony Roślin i Nasiennictwa, doradców współpracujących z sadownikami. Książka z pewnością bardzo przyda się także tym ogrodnikom, którzy chcą spróbować swoich sił zakładając nowe plantacje krzewów owocowych oraz amatorom.

„Szkodniki krzewów owocowych" to doskonały podręcznik dla studentów i uczniów szkół ogrodniczych.

Książka ta zawiera ogrom wiedzy o występujących i mogących wystąpić w Polsce szkodnikach — obszerne opisy poszczególnych stadiów rozwojowych, uszkodzeń, metod zapobiegania i zwalczania, oraz towarzyszące tym danym liczne barwne fotografie pomogą w postawieniu trafnej diagnozy.
Spis treści

Przedmowa 5

Szkodnik truskawki 6

Szkodniki maliny i jeżyny 56

Szkodniki porzeczki i agrestu 94

Szkodniki aronii 146

Szkodniki borówki i żurawiny 156

Szkodniki winorośli 182

Szkodniki leszczyny 186

Skorowidz nazw szkodników 198

Książka autorstwa dr hab. Barbary Łabanowskiej i dr. Dariusza Gajka. Zawiera informacje i barwne fotografie (283 szt.) szkodników – wyglądu ich stadiów rozwojowych, objawów żerowania, a także dane odnośnie zapobiegania i zwalczania w oparciu o zasady integrowanej ochrony.

Tytuł

Szkodniki krzewów owocowych

Autor

Barbara Łabanowska

Wydawca

Plantpress

Rok wydania

2013

Liczba stron

200

Wymiary

145 x 205 mm

Okładka

miękka

ISBN

978-83-61438-68-7