Kategorie

Fizjoterapia i masaż psów

Wydawnictwo: Galaktyka
Dostępność:
Wysyłka w 12 godzin
 • Autor: Julia Robertson, Andrew Mead
 • Wydawca, rok wydania: Galaktyka, 2017
 • Liczba stron : 216
 • Oprawa i wymiary: miękka, 165 x 240 mm
 • ISBN: 978-83-7579-581-3
 • egz.
  73,90 zł

  W zestawie kupisz taniej

  Fizjoterapia i masaż psów
  Fizjoterapia i masaż psów
  73,90 zł
  Fizjoterapia psów i kotów. Rehabilitacja i zwalczanie bólu
  Fizjoterapia psów i kotów. Rehabilitacja i zwalczanie bólu
  109,90 zł
  183,80 zł
  169,80 zł

  Wraz z rozwojem fizjoterapii zarówno w medycynie ludzkiej, jak i weterynaryjnej obserwuje się coraz większą rolę technik manualnych w procesie usprawniania pacjentów. Fizjoterapia i masaż psów przedstawia rehabilitację w nowoczesnym ujęciu i szczegółowo opisuje poszczególne metody z uwzględnieniem technik manualnych. W książce opisano zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii psa, opatrując je przejrzystymi planszami i ilustracjami. Przedstawiono także informacje o biomechanice popularnych sportów kynologicznych, zaprezentowano liczne ćwiczenia rehabilitacyjne oraz omówiono przygotowanie do wysiłku fizycznego i odpowiednie wyciszenie zwierzęcia po jego zakończeniu. Opisano również wybrane jednostki chorobowe oraz plany postępowania zoofizjoterapeutycznego.

  Dzięki tej książce dowiesz się:
  - jak wspomóc leczenie, wykorzystując masaże, odpowiednie programy terapeutyczne i właściwie dobrane plany ćwiczeń;
  - jak przebiega rozwój układ ruchu psa i jak pracują jego mięśnie;
  - jak właściwie przygotować zwierzę do startów w zawodach sportowych;
  - które techniki rehabilitacyjne przynoszą najlepsze efekty;
  - jak diagnozować choroby i patologie wpływające na pracę układu ruchu psów.

  Fizjoterapia i masaż psów to bardzo wartościowy podręcznik, który z pewnością znajdzie swoje miejsce w bibliotekach doświadczonych praktyków czy osób rozpoczynających kształcenie z zakresu rehabilitacji zwierząt, a także miłośników sportów kynologicznych.

  Małgorzata Kizerwetter

  zoofizjoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Animal Active, dyrektor Studium Fizjoterapii Zwierząt, prezes Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów

  fragment Wstępu:

  W przeciwieństwie do ludzi, którzy zostali uwarunkowani tak, by z różnych powodów odrzucać dotyk, wiele zwierząt jest świadomych jego znaczenia w zmniejszaniu bolesności mięśni. Lepiej od nas orientują się, czego ich ciało potrzebuje, by poczuły ulgę. Jest więc obowiązkiem opiekunów wiedzieć, jaki jest stan zdrowia ich psów, a także rozumieć funkcjonowanie ich układu mięśniowego. W ten sposób wzmocni się również relacja między człowiekiem a psem.
  Julia Robertson i Andy Mead